Drukowanie 3D w domu

Drukowanie 3D w domu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukowanie 3D w domu jest dzisiaj możliwe dzięki urządzeniom http://www.solveere.pl – to firma, która sprzedaje drukarki 3D. Wiele osób chciałoby mieć taką drukarkę u siebie, jednak według mnie nie jest to najlepszym pomysłem. Wiem, że możliwość drukowania 3D brzmi ciekawie, jednak jeżeli zaczniesz to robić to prawdopodobnie szybko Ci się to znudzi.

 

 

Drukowanie 3D znudzi się większości osobom

Po pierwsze cena drukarek 3D jest stosunkowo droga. Jeżeli dodamy do tego koszty filamentów, to okazuje się, że trzeba zapłacić naprawdę spore pieniądze za możliwość drukowania 3D. A sam proces znudzi się większości osobom:
Większość projektów dostępnych w internecie, to konstrukcje bardziej pokazujące możliwości jakie daje druk 3D, niż mające praktyczne zastosowanie.
To co wydrukujesz na przeciętnej drukarce bardzo często będzie znacznie odbiegało wyglądem i jakością od rzeczy, które możesz kupić w sklepie. Drukowanie 3D w domu nie jest aż tak dopracowane jak w miejscach profesjonalnych – tam często sprzęt jest znacznie droższy.
Sam proces drukowania nie jest emocjonujący. Po prostu pobierasz projekt, wysyłasz go do drukarki i ewentualnie ustawiasz kilka parametrów jak np. stopień wypełnienia.

 

Cena drukarek 3D jest stosunkowo droga, informuje specjalista.122960_720(6)
Cena drukarek 3D jest stosunkowo droga.

Dlatego właśnie uważam, że drukowanie 3D znudzi się większości osobom. Oczywiście są majsterkowicze, dla których taka drukarka będzie świetnym gadżetem z którego będą korzystać przez bardzo długi czas. Jednocześnie najbardziej na tym zyskają osoby, które projektują w 3D, albo chcą się tego nauczyć. Dzięki możliwości drukowania 3D swoich projektów zyskają jeszcze więcej motywacji do nauki, ponadto będą obserwować jak ich projekty mogą zamienić się w rzeczywistość. Osoby, które liczą na szukanie projektów w internecie szybko się znudzą.

 

Bez kategorii