Instalacja programu WinRar

Krok I

Aby zainstalować program, należy go wcześniej pobrać. Do wyboru mamy kilka różnych wersji – należy wybrać odpowiednią dla siebie – kliknąć w dany link i pobrać na dysk.

000

! Zapamiętaj jaką nazwę ma plik oraz w którym miejscu na komputerze go zapisałeś.

Krok II

W drugim kroku rozpoczniemy proces instalacji. Klikamy lewym przyciskiem myszy dwa razy i wybieramy opcję „Instaluj”. (zobacz na rysunku poniżej)

Krok III

W trzecim kroku należy ustawić opcję kojarzenia plików w programie. Dzięki niej możemy określić, jakie rodzaje skompresowanych plików chcemy otworzyć w programie. Zaleca się, aby załatwić wszystkie opcje zaznaczone, ponieważ umożliwi nam to proste otwieranie plików.

Krok IV

W kolejnym kroku musimy utworzyć ikonę programu WinRAR. Możemy to zrobić na pulpicie lub ulokować ja w przycisku „Start”.

Krok V

Krokiem piątym jest wybranie opcji integracji programu WinRAR. Dzięki takim opcjom mamy możliwość korzystania z funkcji „przeciągnij – upuść” oraz z menu kontekstowych. Jeśli nie wyłączysz takiej opcji do menu zostaną dodane opcje dodatkowe do menu kontekstowego.

Krok VI

Następnie należy wybrać elementy do menu kontekstowego, które będą widoczne po kliknięciu w ikonę prawym przyciskiem myszy. Po wybraniu tych opcji kończymy instalację.

Bez kategorii